fbpx
skip to Main Content

E-posta listemize kaydolun!

Açılımsoft ürünlerine sürekli yeni modüller ve işinizi kolaylaştıran yeni fonksiyonlar ekliyor. Bu yeniliklerden haberdar olmak için lütfen bültenimize kaydolun.

Bu iyi şirketler ve daha fazlası tarafından güveniliyor.

Pedalı çevir, telefonu şarj et!

Akıllı Şarj Bisikleti Projesi

Web yazılımı üzerinden ödül tanımları yapılabilen bir sisteme sahip olup bu tanımları süre, yakılan kalori, mesafe şeklinde ayarlanabilme özelliğine sahiptir. Sağlığını korumanın eğlenceli yolu!

Hemen Satın Al

Akıllı Şarj Bisikleti Projesi Nedir?

Türkiye’nin ilk ve tek gerçek interaktif akıllı enerji bisikletidir. İnsanın vücudunda üretilen kinetik enerjiyi elektromekanik sistemler kullanılarak elektrik enerjisine çeviren sistemimiz türünün tek temsilcisidir.

Saha Yönetim Sistemi Ekran Görüntüsü

Bisikleti Kullan Kalori Yak, Telefonunu Şarj Et!

Bir saat akıllı bisiklet kullanımı sonucu kullanıcı hızına bağlı olarak ortalama 700 kalori enerji harcamaktadır. Bununla birlikte saatte 0,5 kWh enerji üreterek cep telefonunun günlük şarj ihtiyacı karşılanmış olacaktır.

Saha Yönetim Sistemi Ekran Görüntüsü

Mobil Cihazından Performansını Takip Et

Sisteme bağlı Akl01 Chipseti mobil cihaz ile iletişim kurarak kullanıcının temel kullanım bilgilerini mobil cihaza kurulu App’a göndermektedir. Kullanıcının harcadığı kalori miktarı cihazı kullanım süresi cihaz ile aktif olarak kat ettiği mesafe ve kullanım sonucu karbon ayak izinde meydana gelen düşme değerleri hem lokal olarak hem de global olarak yazılıma kaydedilmektedir. Google Play Store veya App Store üzerinden uygulamayı kolayca indirebilirsiniz.

Saha Yönetim Sistemi Ekran Görüntüsü
 • Yekpare Tasarım

  Piyasadaki rakiplerinin aksine ürünümüz ek yersiz, dikişsiz, kaynaksız tasarlanarak heykeltıraşlar eşliğinde hazırlanmıştır. Yekpare olmasının en büyük avantajları yüksek mukavemet, paslanma koruması ve eşsiz estetik görünüştür.

 • Özel Pedal Sistemi

  Çift taraflı ters somunla sabitlenmiş poliüretan kaplı döküm pedal sistemimiz kullanıcının ayağı pedaldan kurtulamayacak şekilde özel tasarlanarak imalathanemizde üretilmiştir.

 • Paslanma Koruması

  Kataforez dış etkenlerin metal yüzeyinde oluşturduğu korozif etkiyi engellemek amaçlı yapılan elektrokimyasal bir kaplamadır.

Saha Yönetim Sistemi Ekran Görüntüsü
 • Endüstri 4.0 Uygulaması

  4. Sanayi Devrimi, birçok çağdaş otomasyon sistemini, veri alışverişlerini ve üretim teknolojilerini içeren kolektif bir terimdir. Bu devrim nesnelerin interneti, internetin hizmetleri ve siber-fiziksel sistemlerden oluşan bir değerler bütünüdür.

 • IP66 Su Geçirmezlik

  Sistemde bulunan elektronik kart, USB girişi ve dinamo teçhizatı IP66 su geçirmezlik standardına uygun şekilde tasarlanmıştır.

 • Akıllı Chipset

  Tasarlanan elektronik kart pedala bağlı olarak elektrik üreten dinamo veya alternatörden üretilen gerilimi sürekli kontrol eden ve mobil telefonları şarj edecek uygun akım ve gerilimi sağlayan bir tasarımdır.

Akıllı Şarj Bisiklet Modelleri

BLUE

Yek pare olarak karbon fiberden imal edilen ürünümüz yüksek mukavemet, yıpranmaya karşı yüksek direnç ve kırılmazlık özelliklerine sahiptir. Ürünümüz özellikle üniversiteler, kütüphaneler ve havalimanları için idealdir.

CARBON

Paslanmaz iskelet üzerine teak ağacı kaplanarak imal edilmiş ürünümüz outdoor ürününün tüm özellikleri yanı sıra istenilen logo ve marka CNC ile yüzeylere işlenerek özelleştirilebilmektedir.

WOOD

IP 66 Su geçirmezlik ve paslanmaya karşı hesaplanamayacak kadar uzun süre dayanımı gerekçesiyle halka açık dış mekan, park, bahçe vb alanlarda kullanım için ideal ürünüdür.

Dünyaya Faydamız Nedir?

Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2016 yılında yapmış olduğu sağlık araştırmasına göre Türkiye’de her beş kişiden biri obez, her yüz kişiden 34’ü ise fazla kiloludur. Kadınlarda mevcut obez oranı erkeklere göre daha fazladır. Oransal açıdan kadınların yüzde 23,9’u, erkeklerin ise yüzde 15,2’si obez statüsündedir. Mevcut durum göze önünde bulundurulduğunda günden güne artan obezite ile savaşmak kaçınılmaz hale gelmektedir. Spor salonları kapalı alanlarda uzun süreli vakit geçirmeye neden olduğu için insanlar tarafından tercih edilememektir. Sağlıklı yaşamak isteyen insanlar spor yapmak için parkları ve kamuya açık spor alanlarını tercih etmektedir. Kamuya açık alanlarda kullanılan spor aletlerinin standart ve işlevsellikten uzak olması sebebi ile vatandaşlarımız yalnızca sınırlı kardiyovasküler egzersizler (tempolu yürüyüş vs.) yapmakta, fitness aletlerini etkin bir biçimde kullanamamaktadır.

Digital in 2017 Global Overview raporuna göre 80,02 milyonluk Türkiye nüfusunun %89’ü (70,91 milyon) aktif cep telefonu kullanıcısıdır. Bu rakamın %60’lık bir oranı (48 milyon) aktif internet ve sosyal medya kullanıcısıdır. Bir önceki yılla karşılaştırıldığı zaman Sosyal Medya kullanımı %14, Aktif Mobil Sosyal Medya kullanımı ise %17 artmıştır. Aynı rapor günlük cep telefonu ile geçirilen süreyi 2 saat 59 dakika olarak aktarmaktadır. Bu rakamlar Türk halkının cep telefonu kullanımı konusundaki eğilimini ve alışkanlıklarını gözler önüne sermektedir.

Güncel modeller dahilinde bir adet akıllı cep telefonu yılda 7,3 kWh elektrik harcamaktadır. Bunu günlük baza geçersek bir cep telefonu yaklaşık günde 0,02 kWh enerji tüketmektedir. Yukarıda belirtilen rakamlarla ülkemizde günlük toplam 1.418 MWh enerji sadece cep telefonlarının şarj edilmesi için harcanmaktadır. Bunun milli servete yükü 12 milyon doların üzerindedir. Buna ek olarak Türkiye’de 1 kWh elektrik üretilirken ortalama 0.43 kg karbon emisyonu yapıldığı için bu miktar kadar karbon ayak izimiz olur. Rakamları kullanırsak cep telefonlarının şarjı için 222.510 ton karbon emisyonu oluşmaktadır.

İşte bu noktada Akıllı Enerji Bisikleti sahneye çıkmaktadır. Bir saat bisiklet kullanımı sonucu kullanıcı hızına bağlı olarak saatte ortalama 600 kalori enerji harcamaktadır. Bununla birlikte bir saatte 0,04 kWh enerji üretilerek cep telefonunun günlük şarj ihtiyacı karşılanmış olacaktır. Bunun çevreye artısı ise 0,017 kg karbon emisyonu olacaktır. Günde 10.000 kullanım olması durumunda bu hesabın insanlar için, ekonomi için ve çevre için artısı aşikardır.

Açılımsoft ailesi ile tanışın. Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Back To Top