skip to Main Content
0850 241 1299 info@acilimsoft.com

AKILLI ŞARJ BİSİKLETİ

Pedalı Çevir Telefonu Şarj Et

Akıllı Şarj Bisikleti YTU Davutpaşa Teknopark’ta geliştirilmiş, tüm aksam ve yazılımları Türkiye’de üretilmiş yerli bir üründür. Ürün; Mobil Yazılım, mobil yazılımı kontrol eden Web Yazılımı, Bisiklet ve bisikletin içinde bulunan akıllı Chipset ve Motor aksamlarından oluşmaktadır.

Projenin en önemli özelliklerinden biri web yazılımı üzerinden ödül tanımları yapılabilmektedir. Bu ödül tanımları süre, yakılan kalori, mesafe şeklinde tanımlanabilmektedir.

Bisikleti kullanan insanlar Mobil uygulama ile anlık ne kadar kalori yaktıklarını ne kadar süre bisikleti kullandıklarını ve bu kullanım zamanın ne kadar mesafeye denk olduğunu görebilirler. Yine bu veriler aracılığı ile ödüle yakınlık durumlarını ve kaçıncı sırada olduklarını görebilirler.

Akıllı Bisiklet Türkiye'nin İlk ve Tek Gerçek İnteraktif Akıllı Enerji Bisikletidir.

İnsanın vücudunda üretilen kinetik enerjiyi elektromekanik sistemler kullanılarak elektrik enerjisine çeviren sistemimiz türünün tek temsilcisidir.

Sisteme bağlı Akl01 Chipseti mobil cihaz ile iletişim kurarak kullanıcının temel kullanım bilgilerini mobil cihaza kurulu App’a göndermektedir. Kullanıcının harcadığı kalori miktarı cihazı kullanım süresi cihaz ile aktif olarak kat ettiği mesafe ve kullanım sonucu karbon ayak izinde meydana gelen düşme değerleri hem lokal olarak hem de global olarak yazılıma kaydedilmektedir.

Bir saat akıllı bisiklet kullanımı sonucu kullanıcı hızına bağlı olarak ortalama 700 kalori enerji harcamaktadır. Bununla birlikte saatte 0,5 kWh enerji üreterek cep telefonunun günlük şarj ihtiyacı karşılanmış olacaktır.

Özel Pedal Sistemi

Çift taraflı ters somunla sabitlenmiş poliüretan kaplı döküm pedal sistemimiz kullanıcının ayağı pedaldan kurtulamayacak şekilde özel tasarlanarak imalathanemizde üretilmiştir.

Paslanma Koruması

Kataforez dış etkenlerin metal yüzeyinde oluşturduğu korozif etkiyi engellemek amaçlı yapılan elektrokimyasal bir kaplamadır. Genellikle kullanılan kimyasal su bazlıdır ve elektrik akımını ileten tüm metallere kataforez kaplama yapılabilir.

IP66 Su Geçirmezlik

Sistemin özel tasarımı sayesinde data kartı, USB girişi ve motor haznesi IP66 su geçirmezlik standartına sahiptir. Yüksek basınçlı su jeti etkisinde su geçirmeyen bisikletimiz paslanmazlık koruması ve geçirmezliği sayesinde tuzlu su etkisindeki sahil bölgelerinde gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir.

Akıllı Şarj Bisiklet Modelleri

OUTDOOR

IP 66 Su geçirmezlik ve paslanmaya karşı hesaplanamayacak kadar uzun süre dayanımı gerekçesiyle halka açık dış mekan, park, bahçe vb alanlarda kullanım için ideal ürünüdür.

NATURAL

Paslanmaz iskelet üzerine teak ağacı kaplanarak imal edilmiş ürünümüz outdoor ürününün tüm özellikleri yanı sıra istenilen logo ve marka CNC ile yüzeylere işlenerek özelleştirilebilmektedir.

BLACK EDITION

Yek pare olarak karbon fiberden imal edilen ürünümüz yüksek mukavemet, yıpranmaya karşı yüksek direnç ve kırılmazlık özelliklerine sahiptir. Ürünümüz özellikle üniversiteler, kütüphaneler ve havalimanları için idealdir.

Yekpare Tasarım

Piyasadaki rakiplerinin aksine ürünümüz ek yersiz, dikişsiz, kaynaksız tasarlanarak heykeltıraşlar eşliğinde hazırlanmıştır. Yekpare olmasının en büyük avantajları yüksek mukavemet, paslanma koruması ve eşsiz estetik görünüştür.

Endüstri 4.0 Uygulaması

4. Sanayi Devrimi, birçok çağdaş otomasyon sistemini, veri alışverişlerini ve üretim teknolojilerini içeren kolektif bir terimdir. Bu devrim nesnelerin interneti, internetin hizmetleri ve siber-fiziksel sistemlerden oluşan bir değerler bütünüdür. Ürünümüz bünyesinde bulunan AKL01 Chipset sayesinde sistemimiz telefonun mobil verisini kullanarak kendi ve kullanıcı ile ilgili tüm dataları Master App ile paylaşmaktadır.

CE Belgeli Ürün

AB’nin uyulması mecburi olan bir takım Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında ürünlere iliştirilen bir işaret olduğu için, söz konusu mevzuat kapsamına giren ve AB üyesi ülkelerde piyasaya arz edilecek olan ürünlerin bu işareti taşıması zorunludur. Belgelendirme kapsamına giren direktiflerde gereken testler yapılarak ürünümüze CE belgesi alınmıştır.

Akıllı Chipset

Tasarlanan elektronik kart pedala bağlı olarak elektrik üreten dinamo veya alternatörden üretilen gerilimi sürekli kontrol eden ve mobil telefonları şarj edecek uygun akım ve gerilimi sağlayan bir tasarımdır. Ayrıca pedalı çevirme hızınıza bağlı olarak harcadığınız kaloriyi mobil cihazınızda görüntüleme olanağı sağlayan donanım ve yazılıma da sahiptir.

Back To Top